Молодь страждає від браку інформації про працевлаштування

Без широкого інформування про нові механізми на ринку зайнятості неможливо забезпечити їхню реалізацію. Про це сказала в.о. директора Державного центру зайнятості Лариса Сідельнікова, коментуючи результати тендеру на послуги з інформування про діяльність Державної служби зайнятості, пише ІА «Наголос».
 
Службовець нагадала, що з початку року набув чинності новий закон «Про зайнятість населення» і прийняті усі нормативно-правові акти для того, щоб закон запрацював на повну (17 постанов Уряду та 12 наказів Мінсоцполітики). Це дозволило запровадити нові підходи до питань підвищення зайнятості громадян та подолання безробіття. Новий закон також змінює статус Державної служби зайнятості і розширює її повноваження, функції та завдання.
 
«Однак ефективному застосуванню наявних інструментів сприяння зайнятості заважає те, що більшість і роботодавців, і тих, хто шукає роботу, просто не знають про можливості, права та гарантії, визначені у новому законі про зайнятість», – сказала Л. Сідельнікова.
 
Так, за її словами, за даними досліджень «Інституту економіки та прогнозування НАН України» рівень обізнаності населення про діяльність Державної служби зайнятості, новий закон, програму та постанови, а також норми, що містяться в них і регулюють стосунки держави і громадян, є недостатнім.
 
В.о. директора Державного центру зайнятості відзначила, що, зокрема, не всі роботодавці знають, що на них поширюється норма закону про 100% компенсацію ЄСВ при створенні нових робочих місць у пріоритетних галузях економіки, при працевлаштуванні безробітних з числа мало конкурентних на ринку праці категорій громадян (молоді, одиноких батьків, інвалідів тощо) та інші пільги.
«Те саме стосується і людей старше 45 років, які шукають роботу. Вони мають знати про можливість отримати ваучер на перенавчання, завдяки якому можна безкоштовно отримати нову освіту або підвищити кваліфікацію», – сказала вона.
 
«Через недостатню поінформованість страждають, насамперед, найбільш соціально незахищені люди, які не знають про наявні можливості, про законодавчо визначені додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню та не можуть скористатися наданим їм правом», – наголосила Л. Сідельнікова.
 
Довідка: «Видавничій Дім Український Медіа Холдинг» здобув перемогу на торгах, запропонувавши 4 млн. 994 тис. грн. Компанія «Праймтайм» запропонувала 5 млн. 515 тис. грн., «Український інститут розвитку медіа» – 5 млн. 633 тис. грн.
 
Джерело:

 ІА "Наголос"