Молодорухівці взяли активну участь в роботі оргкомітету з відзначення 80-річчя Голодомору

У Києві відбулися заходи із вшанування пам'яті жертв Голодомору-геноциду 1932-1933 років в Україні, організовані Громадським комітетом із вшанування пам’яті жертв Голодомору.

До роботи оргкомітету долучилися молодорухівці Світозар Ніцполь та Ольга Паращук.

До Києва з’їхалися науковці та вчені з усього світу на Міжнародний науковий симпозіум «Голодомор в Україні: історія та пам'ять». Зокрема, у симпозіумі взяли участь Стефан Куртуа, відомий французький історик, автор сучасного наукового бестселера “Чорна книга комунізму” (виданого у 26 країнах), Ніколя Верт, французький історик-совєтолог, професор історії Національного центру наукових досліджень Франції, Єдвінс Шноре з Латвійського університету, автор та режисер документального фільму “Радянська історія”,  Генадь Побережний з Гарварду (США), Агнешка Матусяк з Вроцлавського університету (Польща), Вольф Москович (Єрусалимський університет (Ізраїль), Оля Андрієвська (Трентський університет, Канада), Ліса Морган, Мирослав Попович, Людмила Гриневич, Станіслав Кульчицький, Олеся Стасюк, Володимир В’ятрович, Андрій Козицький, Ігор Щупак та ін.

Учасники симпозіуму обговорили правові, економічні, демографічні аспекти Голодомору як геноциду українського народу і його наслідки на подальше існування української нації й держави.

У рамках вшанування жертв Голодомору 21 листопада у Національній опері України відбулася світова прем’єра опери Вірка Балея «Червона земля. Голод», а в Українському домі 22 листопада відкрилася міжнародна виставка «Тоталітаризм у Європі: фашизм — нацизм — комунізм», підготовлена Платформою європейської пам’яті та сумління.

«Голодомор 1932-1933 років – це трагедія немислимого масштабу, безпрецедентний злочин проти людства, який мав на меті стерти генетичну пам'ять українського народу. Після геноциду минуло уже 80 років. Наше завдання – це зберегти пам'ять. Ніщо не повинно бути забутим. Я долучилася до роботи оргкомітету, бо не можу стояти осторонь цієї проблеми. На акцію прийшло тисячі небайдужих – людей різного віку. Були люди, які пережили страшну трагедію, були і малі діти. Оце і є зв’язок поколінь, наша генетична пам'ять, яку нікому і за жодних обставин не вдасться знищити», - розповідає Ольга Паращук.

У пам’ятний день, 23 листопада, о 16:00 традиційно відбулася загальнонаціональна хвилина мовчання, а ввечері у столиці запалили понад 10 тисяч свічок як символ пам’яті про трагедію 1932-1933 років.