Ватра толерантності
ФОТО
Фотогалерея порожня
Метою проекту є подолання стереотипів та упереджень у сфері міжетнічних взаємин молоді України, підтримка громадських ініціатив, спрямованих на розвиток міжетнічної толерантності у молодіжному середовищі.
Дана ініціатива реалізується Молодим Рухом за підтримки Програми "Посилення впливу громадянського суспільства "Міжнародного Фонду «Відродження».
Метою проекту є подолання стереотипів та упереджень у сфері міжетнічних взаємин молоді України, підтримка громадських ініціатив, спрямованих на розвиток міжетнічної толерантності у молодіжному середовищі.
Дана ініціатива реалізується Молодим Рухом за підтримки Програми "Посилення впливу громадянського суспільства "Міжнародного Фонду «Відродження».
На основі, поданих до участі в проекті анкет кандидатів, експертною групою було сформовано групу з 50-ти молодих представників національних меншин та українців, зацікавлених у гармонізації національних взаємин.
Дія проекту поширилась на всі регіони нашої країни, проте найбільша кількість учасників була з Закарпатської, Чернівецької, Житомирської, Одеської областей та Автономної Республіки Крим. – тобто області де здебільшого і проживають представники національних меншин. Серед учасників були румуни, угорці, поляки, росіяни, вірменка, кримські татари, іудейка, молдаванка, грек та українці.
Результати:
- табір був одним з кроків, що донесе до громадськості розуміння необхідності формування належного рівня толерантності в суспільстві та створення умов для соціальної й культурної інтеграції національних меншин і етнічних спільнот до українського суспільства;
- зниження рівня поширення в студентському та молодіжному середовищі різноманітних ініціатив, що мають форми насильницького прояву в етнічній сфері;
- консолідація представників різних етнічних меншин на засадах громадянської ідентичності і створення тим самим умов для утвердження принципів толерантності у сферах міжетнічної і міжконфесіональної взаємодії
З журналістами області зустрілись п. Любомир Грицак - голова ВМГО "Молодий рух", п. Ольга Паращук - керівник проекту "Ватра толерантності", реалізованого Молодим рухом.
На питання журналістів відповідали також безпосередньо учасники табору "Ватра толерантності", представники різних національних спільнот України: п. Рудницька Ірина - полька, МГО "Поліська східна вежа", п. Людмила Ясінковська - українка, Національний екологічний центр України, п. Саніє Реізова - кримська татарка, Кримсько-татарський молодіжний центр, п. Кароліна Житар - румунка, Ліга румунської молоді "Жунімя",
п. Юрій Сопонару - румун, Ліга румунської молоді "Жунімя".
Проект "Ватра толерантності" реалізовувався ВМГО "Молодий рух" за підтримки МФ "Відродження". 50 юнаків та дівчат, відібрані для участі за допомогою анкетування через мережу Інтернет впродовж чотирьох днів перебуваю "Ватра толерантності" разом навчались принципів толерантності, громадської активності та долали стереотипи у культурно освітньому таборі "Ватра толерантності". Серед учасників були румуни, угорці, поляки, росіяни, вірменка, кримські татари, іудейка, молдованка, грек та українці.
Основним методом навчання в таборі були ігри. Серед активного відпочинку відзначались національні танці та спортивні ігри. По вечорах відбувались презентації своїх культур.
В табір потрапили дуже талановиті молоді люди, серед яких були танцюристи, поети та піснярі, хоча за цими характеристиками учасників не відбирали.
Під час прес-конференції найактивніші учасники розповідали про свої враження від перебування в таборі, про корисність заходу та про особливості співпраці молоді - представників різних культур в Україні. Ірина Рудницька Рудницька (полька) розповіла, що після перебування в таборі "Ватра толерантності" вона позбулась багатьох стереотипів по відношенню напрклад до кримських таатр і все завдяки тісному спілкуванню з представниками цієї національної спільноти.
В свою чергу представниця кримських татар відзначила, що вона для себе зрозуміла таку істину: "немає поганих національностей, а є просто погані люди і тому упередження щодо всієї національної спільноти не повинно бути тільки через те що був досвід спілкування з поганою людиною, представником певної національності".
Наприкінці зустрічі організатори висловили бажання щоб "Ватра толерантності" завдяки іскоркам, які понесли з собою учасники у свої міста розгорілась по всій Україні. Томущо "Ватра толерантності" допомогла обєднати представників різних етносів в українську молодь.